gniazdo  •  drzewo  •  diagram  •  fotografie  •  archiwalia  •  nazwiska
Sobota: 18 maja 2024
   wprowadzenie            
  RODZINA
   gniazdo rodu
   drzewo rodu 
   diagram rodu 
   fotoalbum rodu
   stare dokumenty
  NAZWISKO
   pochodzenie
   geografia
   wykaz nazwisk 
  NAPISALI
   rodzina
   biogramy
  KONTAKT
   księga go¶ci
   napisz o ...
   autor strony
  DANE OSOBOWE   
   ochrona danych
   dodaj osobę
   popraw dane
   zablokuj publikację
  LINKI
   Kuik w internecie
   www w rodzie
   ciekawe strony
  POBIERZ
   dokumenty
   programy
Oznaczenia:
     nowe
     aktualizacja
  Strona z newsem
    Wprowadzenie

   Zbieranie informacji o korzeniach rodziny - przodkach, ich potomkach jest najczęściej związane z zaangażowaniem jednej, dwóch lub kilku osób. Jest to zamiłowanie stające się z czasem nałogiem, w efekcie którego zakres zainteresowań genealoga amatora staje się coraz szerszy i wielowątkowy.

    Początkowy zapał debiutanta zamienia się w systematycznie prowadzone badania genealogiczne. Efektem jest bogaty materiał poznawczy, zawierający również wiele dokumentów i fotografii.

   Każdy, choć raz w życiu zadaje sobie pytanie o swoje korzenie. Dobrze więc, gdy efekty takiej pracy są ogólnie dostępne. Najlepiej gdy dane prezentowane są w przejrzystej formie, pozwalającej nawet osobom niewtajemniczonym, zorientować sie w skomplikowanej sieci powiązań rodzinnych i powinowactw.
Odpowiednim do publikacji jest popularne obecnie medium internet (i chyba najtańszym, jeżeli brać pod uwagę koszty publikacji i dotarcia do niego),

   Aktualnie zebrane na stronie dane, są najbogatsze dla rodu Bartłomieja Kuik ur. w 1845 roku w Konarzewie. To naturalne, ponieważ twórcą strony jest jego potomek.

   Na stronie pojawiła się również gałąź rodu Szymkowiaków - jest to rodzina autora strony po kądzieli (czyli od strony matki). W takiej sytuacji zawsze powstaje pytanie; jak szeroko prowadzić poszukiwania? Ograniczenie się tylko do rodziny po mieczu (od strony ojca) jest klarownym, ponieważ łatwo opanować analizowane informacje.
Ale gdy posiada się wiedzę szerszą, szkoda jej nie opublikować. Nawet jeżeli jest to wiedza ciekawa, tylko dla członków rodziny osoby tworzącej drzewo genealogiczne.

   Jest tutaj miejsce dla kolejnych gałęzi rodziny Kuik. To od Was zależy, czy uzupełnienie drzewa będzie przebiegało dynamicznie. Mam nadzieję, że znajdą się pasjonaci, którzy zechcą dołożyć swoją cegiełkę do zbudowania pełnego drzewa rodu.

   Ta cegiełka to również dane pojedyńczej osoby. Nie muszą to być szersze dane o rodzinie. Wystarczy, zgłosić swoją osobę i podać imiona rodziców. Te kilka danych z czasem ułoży się w pełen obraz rodu.

Zapraszam wszystkich do współpracy.

  » PODZIĘKOWANIA - dla osób szczególnie zaangażowanych w tworzenie drzewa
 
 
  Prawa autorskie zastrzeżone © Bogusław Kuik 2007-2015 Aktualizacja: 28.03.2015